İzmir Tiny House SORULAN SORULAR

Soru: Satılık Tiny House Özellikleri Nelerdir?

Cevap: Çoğu  tiny house ev üreticisi  kaba yapıda çelik, dış duvarlarda ahşap thermowood, Sibirya veya Fin çamı kullanıyor. İç cephelerde ise marin kontroplak, yalıtım için taşyünü kullanılıyor. Tiny house ağırlıkları genelde 2 -3 ton arasında değişiyor. Bu evler C Tipi yük lastikleri ile birlikte satılıyor. Ancak 2 tondan daha hafif çekme karavan tarzı plakalı tiny house üreticisi firmalar da var. Daha hafif olan bu evlerde yapı malzemesi olarak genelde aluminyum kompozit kullanılıyor.

Soru: İzmir Tiny house içinde ısınma nasıl oluyor?
Cevap: Isınma için en yaygın yöntem elektrik ama ev tasarımlarına soba yeri ekletenler veya güneş paneli ekleterek kendi elektriğini kendisi üreten ev sahipleri de var. Tercihinize kalmış. Üreticilerin standart tiny house tasarımlarında mutlaka klima tesisatı bulunuyor.

Soru: Tiny house temiz ve pis su altyapısı nasıl olmalı?
Cevap: Mobil evinizle sürekli yer değiştirecekseniz karavanlarda olduğu gibi bir pis su tankının tekerlekli ev tasarımınızda bulunması gerekiyor. Yok en az bir sene yerinden oynatmam diyorsanız kanalizasyona veya foseptik çukuruna gidecek bağlantı olması yeterli. Hazır foseptik çukurları satılıyor, kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Tiny house park alanlarında zaten foseptik çukurları bulunuyor, pis su bağlantısını da onlar hallediyor. Temiz su konusu da pis suda olduğu gibi şebeke suyuna direkt bir bağlantı veya 3-4-5-10 tonluk su depolarıyla veya tiny house park alanlarının hazır altyapısı ile çözümleniyor.

Soru: Tiny house kendi isteklerimize göre tasarlanabilir mi, mobilya ve aksesuarlar?
Cevap: Tüm tiny house ev üreticileri isteklerinize göre ürün tasarımı yapabiliyorlar. Çoğu mobil ev üreticisi her tercihe göre mümkün olduğu kadar çok ev modeli tasarlamış durumda. Tiny house tasarımlarını inceledikten sonra çoğu zaman kendi isteklerinize göre bir tasarım bulabiliyorsunuz. Üzerinde tercihlerinize uygun birkaç tasarım değişikliği talep edebilirsiniz. Mobilya ve aksesuarları ise kendiniz alabiliyorsunuz. Üreticilerin hazır donanım paketleri de oluyor. Tercihinize bağlı.

 

İletişim
× Whatsapp